PL: Chemik bez punktów z Treflem

W Bydgoszczy odbył się awansem mecz 18 kolejki PlusLigi.

Chemik Bydgoszcz podejmował u siebie Trefl Gdańsk. Drużyny te sąsiadują w tabeli ligowej – 9 i 10 miejsce. W pierwszym meczu tych drużyn, w rundy zasadniczej za trzy oczka wygrali gdańszczanie. Jak się okazało, w rewanżu również byli oni lepsi, pokonując gospodarzy w trzech setach.

Gdańsk w pierwszej partii pewnie podążał do zwycięstwa, czego nie można było powiedzieć o secie numer dwa. Tu decydowała zacięta końcówka na przewagi. Ostatecznie Chemik nie wytrzymał presji i doświadczony Kovacević posłał autowy atak, a gdański blok zakończył seta na swoją korzyść. W trzeciej secie Trefl nie pozwolił sobie na nerwową końcówkę mimo, że Chemik do stanu 17:17 “trzymał wynik”. Później znowu dały się we znaki błędy własne, a ostatecznie porażka w secie i meczu.
Ekipa trenera Anastasiego wygrywając za trzy punkty wyprzedziła bydgoszczan w tabeli, awansując na 9 miejsce.

MVP: Maciej Muzaj

Chemik Bydgoszcz – Trefl Gdańsk 0:3 (17:25, 24:26, 21:25)

Chemik: Lipiński (5), Margarido, Kovacević (9), Szalacha (11), Filipiak (13), Morozau (4), Kowalski (libero) oraz Gryc, Lesiuk
Trefl: Nowakowski (8), Janusz (2), Niemiec (4), Mijailović (7), Muzaj (23), Schott (11), Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Hebda (1), Kozłowski