PL: Pewny Jastrzębski w Zawierciu

Jastrzębianie pewnie pokonali beniaminka z Zawiercia, w wyjazdowym meczu kończącym 4 kolejkę spotkań.

Mecz rozpoczął się od pewnej gry gości w każdym elemencie. Co szybko przełożyło się na wynik seta pierwszego.

W drugiej partii nie było już tak “kolorowo”. Aluron miał kilkupunktowe prowadzenie po serii zagrywek De Leona – 11:5. Jastrzębski jednak wszedł na dobre tory i szybko odrobił straty, pewnie kończąc akcje na siatce – 18:18. W końcowej fazie Zawiercie jeszcze raz wyszło na prowadzenie, ale i tym razem nie zdołało go utrzymać. W końcówce błędy własne dały zwycięstwo gościom.

Trzeci set rozpoczął się od szybkiego “odjazdu” ekipy Lebedewa – 2:5. Zawiercie nie zwiesiło głów i udało im się odrobić straty – 7:7. Kolejne akcje premiowały raz jedną, innym razem drugą drużynę. Ostatecznie wszystko decydowało się w ostatnich akcjach – 23:23. Spotkanie efektownie, bo asem serwisowym zakończył Quiroga, przez co punkty meczowe wyjechały z Zawiercia do Jastrzębia.

MVP: Lukas Kampa

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel 0:3 (14:25, 21:25, 23:25)

Aluron Virtu: Swodczyk, De Leon, Bociek, Pająk, Smith, Patak, Koga (L)

Jastrzębski: Muzaj, Popiwczak (L), Kosok, Quiroga, Kampa, Sobala, Oliva