PL: Reprezentanci Polski zostają w ZAKSIE.

Z radością informujemy, że w dwóch kolejnych sezonach w barwach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zobaczymy: Aleksandra Śliwkę, Łukasza Kaczmarka i Marcina Janusza.

Kapitan Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle do naszej drużyny dołączył w 2018 roku. Aleksander Śliwka z ZAKSĄ zdobył wszystkie tytuły, jakie można zdobyć w klubowej siatkówce, sięgając po mistrzostwo Polski, dwa Superpuchary kraju, trzy Puchary Polski oraz wyjątkowo cenne trofeum – Puchar Zwycięzcy Ligi Mistrzów. To właśnie Aleksander Śliwka został wybrany MVP meczu finałowego podczas Superfinału w Weronie. Obecny sezon jest czwartym reprezentacyjnego przyjmującego w Kędzierzynie -Koźlu i co ważne Olek swoją grą będzie cieszył fanów ZAKSY co najmniej przez dwa kolejne sezony. – Kiedy przychodziłem do Kędzierzyna nie sądziłem, że zostanę tutaj tak długo. Bardzo się cieszę, że klub mi tak zaufał – o swojej dotychczasowej przygodzie w naszym klubie, deklarując walkę o kolejne cele mówił Aleksander Śliwka. Jak dodał nasz kapitan równie ważny dla niego jest fakt, że w ZAKSIE zostanie do 2024 roku. – Dwuletni kontrakt daje stabilizację, dzięki temu nie tylko w najbliższym ale również kolejnym sezonie będziemy spokojni. Cieszę się, że właśnie tutaj, w Kędzierzynie, mogę kontynuować swoją karierę i dalej się rozwijać. Tym bardziej, że w klubie mamy wszystko czego tylko potrzebujemy.

Również Łukasz Kaczmarek do zespołu z Kędzierzyna-Koźla dołączył przed sezonem 2018/2019. Nasz atakujący do ZAKSY przeniósł się  z Cuprum Lubin, Łukasz równie szybko jak Aleksander Śliwka zadomowił się w Kędzierzynie-Koźlu, stając się jedną z kluczowych postaci zespołu. Dorobek trofeów, jakim może się pochwalić atakujący naszej drużyny jest identyczny, jak w przypadku kapitana Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle (mistrzostwo Polski – 2019, Puchar Polski: 2019, 2021, 2022, Superpuchar: 2019, 2020 i Puchar Zwycięzcy Ligi Mistrzów 2021). – Prawdę mówiąc przychodząc tutaj nie myślałem, że tak szybko uda mi się spełniać moje sportowe marzenia, jak chociażby zwycięstwo w Lidze Mistrzów – zdradził atakujący ZAKSY, podkreślając że wierzy, że złote lata kędzierzyńskiej siatkówki będą trwać nadal. – Jestem bardzo szczęśliwy z tego, jak wyglądały te cztery lata, jakie spędziłem w klubie i mam nadzieję, że kolejne sezony będą dla nas równie szczęśliwe jak te dotychczasowe. Naprawdę bardzo się cieszę, że najbliższe dwa lata spędzę w takim klubie jak ZAKSA, to jest top europejski, gwarantujący możliwość walki o najwyższe cele – podkreślił Łukasz Kaczmarek.

Trzecim z filarów Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, który pozostanie w naszym klubie na kolejne dwa sezony  jest rozgrywający naszego zespołu – Marcin Janusz. Kolejny z reprezentantów Polski do naszego zespołu trafił przed aktualnym sezonem (2021/2022), znakomicie odnajdując się w drużynie. Marcin Janusz w barwach ZAKSY zdobył już pierwsze trofeum – Puchar Polski, postawa naszego rozgrywającego wielokrotnie została też doceniana wyróżnieniami MVP. Jak przyznał Marcin Janusz Kędzierzyn-Koźle jest miejscem, w którym odnalazł się idealnie. – Bardzo się cieszę, że trafiłem w takie miejsce. Od zawsze chciałem uczestniczyć w walce o najwyższe trofea, a w ZAKSIE mam taką możliwość. Wierzę, że tak też będzie w kolejnych latach, które tutaj spędzę. Tak naprawdę wszystko jest świetnie od organizacji, po aspekt sportowy także dla mnie ZAKSA jest idealnym miejscem do gry, jakie mógłbym sobie wymarzyć i bardzo się cieszę, że tutaj jestem – przyznał rozgrywający Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

źródła zaksa.pl/ZAKSATV.