PL: Skra górą w hicie kolejki

Wicelider ligowej tabeli, Skra pokonała w meczu 17 kolejki lidera tabeli i obecnego mistrza Polski, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po tie-breaku.

Spotkanie okrzyknięte hitem kolejki z założenia miało być ciekawe, emocjonujące i długie. Tak też było. Emocji nie zabrakło mimo, że po dwóch setach wynik wskazywał 0:2 w meczu.

Pierwszy set Skra rozpocząła od kilkupunktowego prowadzenia za sprawą dobrego serwisu i grze w ataku. Jednak kędzierzynianie stopniowo odrabiali straty, by w końcowej fazie stoczyć zaciętą walkę o zwycięstwo – skuteczną. Druga odsłona meczu była zupełnie inna. Skra od początku miała problemy z własną grą, głównie z porzyjęciem, czego nie można było powiedzieć o gościach. ZAKSA pewnie zwyciężyła seta i w bardzo dobrym humorze zeszła na dziesięciominutową przerwę. Bełchatowianie wrócili na boisko bardzo zmotywowani do dalszej walki. Bardzo dobre zawody rozgrywał Wlazły, który był motorem napędowym swojego teamu, który pewnie przedłużył mecz. Czwarty set, jakże ważny dla obydwu drużyn, rozpoczął się od zaciętej walki. Różnicę jednak zrobił Wlazły serią zagrywek, a do tego podopiczni De Giorgiego dopuścili się kilku prostych błędów. Ostatecznie o wyniku meczu decydował tie-break. Skra była zdecydowanie rozkręcona i po dwóch wygranych setach, poszła za ciosem, pewnie punktując mistrzów kraju. Bełchatów zwyciężając mecz dopisał dwa oczka do tabeli, zaś ZAKSA wywiozła z trudnego terenu jeden punkt.

MVP: Mariusz Wlazły

PGE Skra Bełchatów – ZAKSA Kędzierzyn –Koźle 3:2 (23:25, 19:25, 25:18, 25:20, 15:9)

Skra: Lisinac (11), Wlazły (38), Kłos (12), Uriarte (3), Szalpuk (7), Winiarski (3), Milczarek (libero) oraz Penczew (9), Janusz, Bednorz, Kurek

ZAKSA: Tillie (3), Konarski (25), Wiśniewski (11), Bieniek (10), Deroo (10), Toniutti (3), Zatorski (libero) oraz Buszek (2), Semeniuk, Czarnowski