PL: Trzy sety w pierwszym półfinale

Pierwszy mecz półfinałowy PlusLigi odbył się w Jastrzębiu, gdzie miejscowi zaczęli rywalizację play off z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.
Spotkanie gospodarze rozpoczęli od przewagi punktowej. Dobrze w ataku spisywał się Muzaj. Za sprawą błędów własnych Jastrzębski stracił przewagę i od stanu 16:16 zaczęła się walka punkt za punkt. Ostatecznie autowy atak Olivy przesądził o wybranej goście – 23:25.

Druga partia rozpoczęła się równo. Miejscowi wyszli na przewagę po dwóch kontratakach – 9:7. Blok na Muzaju dał remis po 13. Od tego momentu to ZAKSA zaczęła dyktować warunki gry. Słabo w ataku spisywał się Oliva, pojawiły się błędy własne i goście systematycznie budowali przewagę – 16:22. Trener Lebedew wprowadził zamienników – Schwarz, Strzeżek, Gil. Niestety po chwili zagrywka w siatkę Olivy skończyła seta.

Dziesięciominutowa przerwa nie wpłynęła na poprawę gry Jastrzębskiego. Kędzierzyn mając kilkupunktowe prowadzenie pewnie zmierzał do zwycięstwa w meczu – 12:18. Atak Deroo skutkował piłką meczową, zaś pierwszy mecz półfinałowy zakończył atak po bloku tego zawodnika. Kędzierzyn jedzie do domu z wielką zaliczką przed rewanżem.

MVP: Sam Deroo

Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 20:25, 19:25)