PL: Zaksa krok od złota

Drugie spotkanie o złoty medal PlusLigi lepiej rozpoczęli rzeszowianie, którzy grali agresywnie i skutecznie. Jednak miejscowi doprowadzili do wyrównania, po czym Resovia popełniła kilka własnych błędów. Od połowy partii prym wiodła tylko Zaksa, w każdym elemencie.

Kolejna odsłona meczu, to walka punkt za punkt, ale tylko do pierwszej przerwy technicznej. Gladyr na zagrywce pozwolił drużynie Zaksy dojechać zdecydowanie z wynikiem i nawet zmieny wprowadzone przez trenera Kowala nie zdołały zmienić obrazu gry Resovii – 16:9. Z każdą minutą kędzierzynie zbliżali się do prowadzenia 2:0 w meczu.

W trzecim secie rzeszowianie starali się jeszcze odbić od dna, jednak przebieg tej partii był podobny do poprzedniej. Zaksa konsekwentnie powiększyła przewagę, pewnie wygrywając seta i cały mecz.

ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE – ASSECO RESOVIA RZESZÓW  3:0 (25:18, 25:19, 25:21)

Zaksa: Tillie, Konarski, Gladyr, Deroo, Toniutti, Czarnowski, Zatorski (l)

Resovia: Kurek, Jaeschke, Achrem, Pashytskyy, Drzyzga, Holmes, Wojtaszek (l)