PL: Resovia bez szans w Kędzierzynie

Rywalizacja o złoto PlusLigi rozpoczęła się od prowadzenia Resovii. Jednak dobra zagrywka Gladyra, a w konsekwencji skuteczna gra blokiem dały przewagę miejscowym – 5:8, 16:14. W dalszej części seta rzeszowianie popelniali proste błędy, co skończyło się wygranym setem dla Zaksy.

Drugą partię meczu kędzierzynie rozpoczęli na fali, szybko obejmując kilkupunktowe prowadzenie. Po serii punktowych zagrywek Konarskiego, Zaksa pewnie zamierzała do zwycięstwa – 16:10, 20:10. Resovia wydawała się być bezradna na grę rywali, którym wychodziło dosłownie wszystko.

Trzeci set był kontynuacją dobrej gry Zaksy i własnych problemów Resovii, co miało przełożenie na wynik -16:8. Gospodarze, przy wspaniałym dopingu kibiców pokonali rzeszowian 3:0,obejmując tym samym prowadzenie w walce o złoty medal.

Drugi mecz odbędzie się również w Kędzierzynie w piątek, tj. 22 kwietnia o godz. 20:30.

ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE – ASSECO RESOVIA RZESZÓW  3:0 (25:20, 25:14, 25:18)

Zaksa: Tillie, Konarski, Gladyr, Deroo, Toniutti, Czarnowski, Zatorski (l)

Resovia: Kurek, Jaeschke, Achrem, Pashytskyy, Drzyzga, Holmes, Ignaczak (l)