PlusLiga: BBTS lepszy w tie-breaku

Podopieczni trenera Piotra Gruszki po pięciosetowym spotkaniu wygrywają z AZS Politechniką Warszawską.

Mecz w Bielsku rozpoczyna się od wyrównanej walki – remis po 6. Długą akcję po ataku Filipa wygrywają warszawianie, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzą 7:8. W aut atakuje Śliwka – 11:13. W kontrze skuteczny Sacharewicz – 12:18. As serwisowy Śliwki – 20:23. As serwisowy i BBTS wygrywa pierwszą partię 26:24.

Skuteczny w ataku Ferens – 4:5. Z lewego skrzydła punktuje Śliwka – 6:7. Wysoka skuteczność w polu serwisowy Ferensa, czas dla AZS-u – 11:9. Punktowy atak Radomskiego – 21:19. W kontrze skuteczny Lipiński – 21:20. Skuteczny w ataku Filip i AZS wygrywa drugą partię 24:26.

Dobrze trzecią partię rozpoczynają podopieczni Bednaruka – 1:3.  Jednak BBTS szybko odrabia straty i po punktowym bloku gospodarzy mamy remis po 3. As serwisowy Gonzaleza i BBTS na pierwszej przerwie ma dwupunktowy zapas – 8:6. Z VI strefy Śliwka – 13:10. Sprytnie kiwa Lipiński – 18:13. Skutecznie Buniak, który kończy trzeci set – 25:19.

Punktowy blok an Ferensie i AZS prowadzi 1:4. W aut bez bloku Filip – 7:9. Ze środka Buniak – 11:14. Blokowany Radomski – 15:16. Skuteczny Śliwka – 22:21. Strzeżek obija blok – 23:22. Z lewego skrzydła skutecznie Bućko – remis po 24. Długą wymianę kończy Radomski – kolejny remis, po 25. Punktowy blok na Kwasowskim, AZS doprowadza do tie-breaka (26:28)

Dwupunktowe prowadzenia BBTS-u – 2:0. Skutecznie w ataku Ferens i podopieczni trenera Gruszki wciąż mają dwupunktowy zapas – 4:2. Śliwka blokuje Bućko – remis po 6. As serwisowy Kwasowskiego, czas dla AZS-u – 10:9. Punktowa kiwka Lipińskiego – 11:10.  Skutecznie Ferens i BBTS ma piłkę meczową – 14:13. Śliwka obija blok, remis po 14.  AZS podczas bloku dotyka górnej taśmy, czas dla trenera Bednaruka – 15:14. Autowy atak Sacharewicza kończy spotkanie w Bielsku.

BBTS Bielsko-Biała – AZS Politechnika Warszawska 3:2 (26:24; 24:26; 25:19; 25:28; 16:14)

MVP: Kamil Kwasowski