PlusLiga: LOTOS Trefl Gdańsk wciąż bez porażki w lidze

Podopieczni trenera Anastasiego wygrali kolejne spotkanie, tym razem w swojej hali pewnie pokonali Effector Kielce.

Od dwupunktowego prowadzenia rozpoczynają gdańszcza nie – 2:0. Punktowy blok żółto-czarnych i gospodarze prowadzą czterema „oczkami” – czas dla Effectora (5:1).  Skuteczny w ataku Troy i na pierwszej przerwie technicznje LOTOS prowadzi 8:5. Buchowski obija ręce w bloku – 11:8. Z sytuacyjnej piłki punktuje Stolc – 14:9. Przechodzącą piłkę wykorzystuje Wojtek Grzyb – 16:10. Na podwójny bloku Troy – 20:13. Staszewski atakuje w aut i LOTOS Trefl wygrywa pierwszą partię 25:16.

Nieudana zagyrywka Miki rozpoczyna drugą partię – 0:1. Na czystej siatce Mika – 3:2. W siatkę atakuje Krzysiek – 6:4. Na pierwszej przerwie technicznje gdańszczanie prowadzą – 8:5.  W kontrze skuteczny Stolc – 15:6.  Na prawym skrzydle zatrzymany Troy – 17:8. Po rękach blokujących Krzysiek – 19:11. Staszewski obija blok Trefla – 21:13. Nieporozumienie po stronie Effectora i LOTOS Trefl wygrywa drugą partię 25:15.

Trzecia partia rozpoczyna się od pięciopunktowego prowadzenia gdańszczan – 5:0. Skutecznie Maćkowiak – 6:2. Skutecznie w ataku Penchew – 8:5. Podwójne odbicie Troya – 9:7. Nieporozumienie po stronie Trefla sprawia, że Mika nie kończy ataku z drugiej linii – 14:10. As serwisowy Stolca – 20:12. Skutecznie Bieniek – 20:14. Autowa zagrywka Staszewskiego kończy trzeciego seta wynikiem 25:19.  LOTOS Trefl inkasuje komplet punktów i zostaje wiceliderem tabeli PlusLigi.

LOTOS Trefl Gdańsk – Effector Kielce 3:0 (25:16; 25:15; 25:19)

LOTOS: Grzyb, Falaschi, Gawryszewski, Troy, Stolc, Mika, Gacek (L) oraz: Czunkiewicz, Schulz, Stępień, M’Baye

Effector: Maćkowiak, Janusz, Staszewski, Buchowski, Bieniek, Penczew, Kaczmarek (L) oraz: Pająk, Krzysiek

MVP: Murphy Troy