PlusLiga: Będzin “urywa” seta w Rzeszowie

Podopieczni trenera Kowala wygrywają 3:1 z MKS Banimexem Będzin.

Resovia dobrze rozpoczyna spotkanie z beniaminkiem z Będzina, na pierwszej przerwie technicznej podopieczni trenera Kowala prowadzą 8:6. Skuteczny Żuk i Będzin prowadzi 10:9. W ataku zatrzymany Dawid Konarski – 10:12.  Skutecznie Hebda czas dla Asseco Resovii – 11:14. Blokowany Lotman i Będzin ma już pięciopunktowy zapas – 12:17. Rzeszowianie nie radzą sobie w przyjęciu zagrywki, o kolejny czas prosi trener Kowal – 13:19. Z krótkiej Hunek i Banimex wygrywa pierwszą partię 19:25.

Skutecznie w ataku Buszek 2:1. Po bloku Konarski – remis po 6. Błąd ustawienia w Będzinie – 8:8. Ze środka Hunek – 9:10. Autowy atak Konarskiego – 9:12.  Myli się również Lotman, czas dla gospodarzy – 10:14. Ze środka Holmes – 12:15. Na drugiej przerwie Będzin prowadzi 12:16. Skuteczny w ataku Sarnecki i Będzin prowadzi już 15:21. Żółta kartką ukarany Robert Milczarek. Skutecznie Żuka – 19:22. W siatkę atakuje Hebda – remis po 23. Podopieczni trenera Kowala mimo, że pregyrwali już sześcioma punktami odrobili straty i wygrywali drugą partię 25:23.

Z krótkiej Piotr Nowakowski – 5:3. Skutecznie Hunek -6:5. As Pencheva – remis po 10. Punktowa zagrywka Kowalskiego – 11:12. Skutecznie Sarnecki – 15:16. W Sm środek boiska kiwa Penchev – 16:17.  Podczas ataku w antenkę trafia Sarnecki – 18:20. Nowakowski zatrzymuje Hunka – 23:22. Autowa zagrywka Sarneckiego – 23:23. As serwisowy Fabiana Drzyzgi – 26:24.

Żuk obija ręce blokujących – 1:2. Z lewego ataku Penchev – 8:4. Skutecznie Sarnecki – 10:6. Punkt z zagrywki Schopsa – 14:7. W aut zagrywa Buszek – 17:10. As serwisowy Drzyzgi – 21:13. Z VI strefy Penchev – 25:16.

Asseco Resovia Rzeszów – MKS Banimex Będzin  (19:25; 25:23; 26:24; 25:16)

Resovia: Lotman, Nowakowski, Tichacek, Konarski, Ivović, Dryja, Żurek (L) oraz: Holmes, Schops, Drzyzga, Buszek, Penchev.

Banimex: Kowalski, Hebda, Sarnecki, Gaca, Hunek, Żuk, Milczarek (L) oraz Pawliński, Oczko, Warda, Wójtowicz.

MVP: Fabian Drzyzga