PlusLiga: Pewna wygrana bydgoszczan

Transfer Bydgoszcz wywozi z Kielc trzy punkty.

Mecz w Kielcach rozpoczyna się od wyrównanej walki – remis po 2. Z prawego skrzydła punktuje Jarosz i na pierwszej przerwie technicznej Transfer prowadzi 6:8. Ze środka punktuje Duff – 9:11. Skuteczny atak Walińskiego – 12:16. Blokowany Cupković – 15:16. Blok-aut po ataku Staszewskiego – 19:18. Gunia dotyka siatki – 22:21. Autowy atak Jungiewicza kończy pierwszą partię 22:25.

Blok-aut po ataku „Cupko” – 0:1. Skuteczny Jarosz – 5:6. Ze środka z drugiej linii Staszewski – 8:9. Po bloku Guniak – 8:10. Po skosie Jungiewicz – 11:13. Nieudana zagrywka Maćkowiaka – 13:18.  Pewnie w ataku Jarosz – 15:20. W bloku punktują bydgoszczanie – 18:14. Autowy atak Staszewskiego kończy drugą partię – 21:25.

Od nieudanej zagrywki rozpoczyna Waliński, w kolejnej akcji kielczanie punktują blokiem i prowadzą 2:0. Blok-aut po ataku Jungiewicza – 7:4. Na pierwszej przerwie prowadzi Effector – 8:7. W aut atakuje Jungiewicz – 9:11. Na czystej siatce Waliński – 10:12. Skuteczny Staszewski – remis po 16. Skutecznie Duff, czas dla Effectora – 17:19. Dwie punktowe zagrywki Cupko – 18:23. Ze środka punktuje Duff, który kończy spotkanie w Kielcach (19:25).

Effector Kielce – Transfer Bydgoszcz 0:3 (22:25; 21:25; 19:25)

SKŁADY:

Effector: Jungiewicz, Maćkowiak, Janusz, Staszewski, Bieniek, Penczew, Kaczmarek (L) oraz: Pająk, Buchowski, Wacek, Krzysiek

Transfer: Duff, Jarosz, Waliński, Cupković, Woicki, Gunia, John Nally (L) oraz: Jurkiewicz, Marshall,

MVP: Paweł Woicki