PlusLiga: LOTOS pokonuje Skrę na wyjeździe

I set

LOTOS dobrze zaczyna spotkanie (3:1). Marechal przekracza linię trzeciego  metra – LOTOS odskakuje na 3 punkty. Dobrze atakuje ze środka Wojciech Grzyb (7:4). Świetnie kontruje Marechal (7:4). Punkt zdobywa Murphy Troy. Na pierwszej przerwie technicznej goście prowadzą 8:5.

Gdańszczanie blokują Mariusza Wlazłego (9:5). Dobrze atakuje Karol Kłos (11:8). Świetnie serwuje Marechal (11:10). Mariusz Wlazły znowu trafia na ścianę LOTOSu (13:10). Na drugiej przerwie technicznej jest 16:12 dla gości. LOTOS gromadzi przewagę, jest już 18:12. Gdańszczanie wygrywają 25:21.

II set

LOTOS dobrze zaczyna (4:1). Zdobywa dodatkowe punkty (7:2). Na pierwszej przerwie technicznej jest 8:3. LOTOS ma coraz większą przewagę (10:5). 11:8 – Mariusz Wlazły serwuje asa. Na drugą przerwę techniczną siatkarze schodzą przy wyniku 16:12. Skra odrabia straty, Anastasi bierze przerwę przy stanie 21:18. Za Wlazłego wchodzi Muzaj. Dobrze atakuje Schwarz (24:20). Set kończy się wynikiem 25:21.

III set

Trefl znakomicie zaczyna (4:0). Falasca bierze przerwę. Wchodzi Włodarczyk. Na pierwszej przerwie technicznej jest 8:2 dla LOTOSu. Gdańszczanie kontrolują grę, utrzymują przewagę. Na drugiej przerwie technicznej jest 16:12. Wojciech Grzyb serwuje asa. Set kończy się wynikiem 25:19, a całe spotkanie 3:0. Mvp spotkania zostaje wybrany Wojciech Grzyb.

LOTOS Trefl Gdańsk 3:0 PGE Skra Bełchatów (25:21, 25:21, 25:19)