PlusLiga: Podział punktów w Bielsku

Podopieczni trenera Gruszki wygrali u siebie 3:2

W kontrze Wojtek Ferens – 5:2. Na pierwszej przerwie technicznej BBTS prowadzi 8:6. Na pierwszej przerwie technicznej BBTS prowadzi 8:6. W aut atakuje Staszewski – 12:11.  W aut atakuje Staszewski – 12:11. W ataku zatrzymany Kwasowski – 12:13. Ze środka Bieniek – 15:16. Autowy atak Bućko – 15:19. Z lewego skrzydła Ferens – 17:20. Skutecznie w kontrze Ferens – 19:20. Autowa zagrywka Pająka – 21:23. Pierwsza partia pada łupem gości – 21:25.

Od dwupunktowego prowadzenia rozpoczynają kielczanie – 0:2. Skutecznie w kontrze Krzysiek – 0:3, czas dla BBTS-u. Skuteczny Bućko – remis po 4. Sprytnie Błoński i na pierwszej przerwie prowadzenie BBTS-u (8:7). Nieudana kiwka Krzyśka – remis po 12. Skutecznie Kapelus – 17:15. Punktowy serwis Gonzaleza – 20:16. Nieudany plas Błońskiego – 22:18. Skuteczny w ataku Kapelus daje bielszczanom wygraną w drugim secie – 25:19.

Nad blokiem Błoński – 3:4. Skutecznie Kapelus – 9:7. Blokowany Staszewski – 10:8.  Skutecznie w ataku Krzysiek – remis po 12. Z problemami, ale ze środka kończy Buniak – 14:13. Długą akcję kończy Krzysiek – 16:18. Punktowa kiwka Miseikisa – 19:21. Na czystej siatce Neroj – 21:22. W kontrze punktuje Gonzalez – 23:22. Skuteczniejsi w końcówce okazują się bielszczanie, którzy wygrywają 25:22.

Buniak zatrzymany i Effector prowadzi 0:3. Gonzalez obija blok kielczan i mamy remis po 5. W zagrywce punktuje Bieniek – 6:8. Skutecznie Penczew – 10:12. Na siatce zatrzymany Błoński – 11:17. Kwasowski punktuje w kontrze – 16:20. W ataku zatrzymany Polański – 19:22. Blokowany Gonzalez i Effector wygrywa czwartego seta – 21:25.

Od udanego ataku tie-breaka rozpoczyna Gonzalez  1:0. Z piłki sytuacyjnej punktuje Buniak – 3:0. Błoński skutecznie -6:1. Na lewym skrzydle zatrzymany Penczew – 10:3. Punktowa zagrywka Maćkowiaka – 11:7. Ze środka Polański  – 13:9. Bieniek blokuje Sobalę – 13:11. Daleko w aut Penczew. BBTS wygrywa 15:11.

BBTS Bielsko-Biała – Effector Kielce 3:2 (21:25; 25:19; 25:22; 21:25; 15:11)

BBTS: Pilarz, Kwasowski, Sobala, Bućko, Ferens, Buniak, Dębiec (L) oraz Kapelus, Błoński, Polański, Gonzalez, Neroj

Effector: Janusz, Staszewski, Maćkowiak, Krzysiek, Buchowski, Bieniek, Kaczmarek (L) oraz Miseikis, Pająk, Penczew R, Takvam

MVP: Jose Luis Gonzalez