PlusLiga: Resovia bez szans w starciu “gigantów”

Mecz w łódzkiej Atlas Arenie po prostu się odbył. PGE Skra Bełchatów bardzo pewnie pokonuje Asseco Resovię Rzeszów.

Spotkanie rozpoczyna się od wyrównanej walki, w kontrze skutecznie Kłos – po 2.  Na podwójnym bloku Mariusz Wlazły – 3:4. Na skrzydle zatrzymany Buszek, Kowal prosi o challenge, które wykazuje dotknięcie siatki bełchatowian w bloku – 3:5. Z lewego ataku Conte – po 5.  Punktowa zagrywka Uriarte i na pierwszej przerwie technicznej Skra prowadzi 8:6.  W kontrze z pipe’a punktuje Conte – 13:9. As serwisowy Schopsa – 13:11. Conte i Wrona blokują Schopsa, jednak  Conte zahaczył o górną taśmę – 15:13. Blokowany Ivović i na drugiej przerwie technicznej Skra ma trzypunktowy zapas.  Punktowa kiwka Wlazłego –  18:15. O czas prosi trener Andrzej Kowal – 20:15. Blokowany Rafał Buszek – 22:16. Skutecznie ze skrzydła Schops – 22:17. W siatkę zagrywa Wlazły – 24:18. As serwisowy Schopsa – 24:19.

Ze środka Holmes – po 1. Z lewego skrzydła bez problemów Winiarski – 2:1. Ze środka Andrzej Wrona – 6:4. Popsute zagrywki po obu stronach siatki – 7:6. Dłuższą wymianę wygrywają rzeszowianie, Skra wpada w siatkę – po 7. Penchev psuje zagrywkę i Skra prowadzi 8:7. Winiarski ustrzelił Pencheva –  12:9, czas dla Resovii.  Po skosie Mariusz Wlazły – 15:11. Zagrywa w siatkę Konarski i Skra na drugiej przerwie technicznej prowadzi 16:14.  As serwisowy Dawida Dryji – 17:15, czas dla żółto-czarnych.  Z prawego skrzydła Wlazły – 18:16.  Mocnym atakiem ze środka popisuje się Kłos – 22:17. Drugiego seta kończy Uriarte – 25:20

Z prawego skrzydła Schops – po 3. Conte wygrywa walkę na siatce – 6:5. As serwisowy Uriarte – 8:5. Ze środka Holmes – 13:8. Ze środka Kłos – 16:10. Dawid Dryja w bloku dotyka siatki – 18:12. Z prawego skrzydła Konarski – 20:14. Winiarski blokuje Konarskiego, jednak sędziowie odgwizdują dotknięcie siatki, Skra prosi o challenge, który potwierdza decyzję sędziego – 20:15. Tuż za blok kiwa Konarski – 22:17. Po bloku Buszek – 23:18.  Ze środka Kłos – 24:18. Bez bloku w aut Wlazły – 24:20. Mecz atakiem ze środka kończy Karol Kłos – 25:20.

MVP: Nicolas Uriarte

PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:19; 25:20; 25:20)

Skra: Wlazły, Uriarte, Kłos, Wrona, Conte, Winiarski, Tille (L) oraz: Marechal, Brdjovic

Asseco: Nowakowski, Schops, Holmes, Drzyzga, Buszek, Penchev, Ignaczak (L) oraz: Ivović, Konarski, Tichacek, Dryja,