PlusLiga: Resovia pokonała Jastrzębski Węgiel

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany, gra toczyła się punkt za punkt. Siatkarze JSW popełnili kilka błędów własnych (serwisy w taśmę). 4:2 -Rafał Buszek zaserwował asa. Kolejny mocny serwis Buszka, Resovia zablokowała rywala – 6:2. Na pierwszej przerwie technicznej gospodarze prowadzili  8:4. 11:8 – świetnie zaatakował Jochen Schöps. Na drugiej przerwie technicznej Resovia prowadziła 16:13. 20:15 – rzeszowianie zagrali skutecznie w bloku. 21:15 – Krzysztof Gierczyński zaatakował w siatkę. JSW zaczął popełniać błędy, Pajenek dotknął taśmy. 24:16 Rafał Buszek zablokował Michała Łasko. Resovia zakończyła seta wynikiem 25:16.

Początek drugiej partii był dość wyrównany, 4:3 dla JSW. 4:4 – mocno zaserwował Rafał Buszek, punkt zdobył Schöps. 6:5 – mocno zaatakował Michał Łasko. 6:6 – asa zdobył Pajenek. Na pierwszą przerwę techniczną siatkarze schodzili przy wyniku 8:7 dla Resovii. Gra toczyły się punkt za punkt – 12:12. Gierczyński dotknął siatki – 16:14 dla Resovii. Po drugiej przerwie technicznej siatkarze z Jastrzębia nadrabiają straty. 17:16 – Andrzej Kowal wziął czas, żeby uspokoić grę. Dobrze zaatakował Dawid Dryja. Penchev zaserwował asa – 19:18. 20:19 – Jastrzębie zablokowało Rafała Buszka. Goście odskoczyli na dwa punkty – 22:20. Krzysztof Gierczyński skutecznie zaatakował – 24:21. Tym samym odpowiedział Rafał Buszek – 24:22. 25:22 – Malinowski zdobył decydujący punkt.

1:0 Dryja zaatakował ze środka. Jednak w polu zagrywki się pomylił – 1:1. 2:1 – znakomitego pajpa wykonał Penchev. Siatkarz doznał lekkiego urazu, na boisko wszedł Paul Lotman. 7:4 – dobrą kiwkę wykonał Masny. 8:4 – skutecznie zaatakował Paul Lotman. 10:5 zdecydowanie zaatakował Dawid Dryja. 14:11 punkt z zagrywki zdobył Mateusz Malinowski. 14:12 Paul Lotman został zablokowany. 15:13 – dobrze zaatakował Gierczyński. 16:13 – Resovia wypracowała trzy punkty przewagi. 16:14 – punkt z ataku zdobył Michał Łasko. 16:15 – drużyny rozegrały długą akcję, Quesque zdobył punkt. Obie drużyny popełniają błędy w polu serwisowym. 19:16 – skutecznie zaatakował Jochen Schöps. 20:16 – as Niemca, 21:16 – kolejna długa akcja, decydujący punkt zdobył Rafał Buszek. 22:17 – kolejny raz zaatakował Schöps. 25:20 seta zakończył skuteczny atakujący Resovii.

Na początku czwartego seta drużyny grały punkt za punkt. Dobrze atakował Rafał Buszek – 4:3, 5:4 – pojedynczy blok Buszka. Na pierwszej przerwie technicznej widniał wynik 8:6 dla gospodarzy. 14:11 – skutecznie zaatakował Buszek. 16:12 ponownie punkt zdobył Buszek, tym razem z drugiej linii. 16:13 punkt zdobył Krzysztof Gierczyński. 17:13 ponownie znakomicie zaatakował Jochen Schöps. 20:15 punkt zdobył Buszek. 24:19 – goście obronili pierwszą piłkę setową. 24:20 – Mateusz Malinowski zaserwował asa. Jednak przy następnej piłce pomylił się i posłał piłkę w aut. Resovia wygrała seta 25:21, a całe spotkanie 3:1.