PlusLiga: Skra już w półfinale

skra

Skra Bełchatów wygrała z ZAKSĄ 3:0 (25:18, 25:20,27:25). W dwóch pierwszych setach Skra znacznie przeważała nad rywalem w każdym elemencie. W trzecim secie Sebastian Świderski wprowadził zmiany w szóstce, które okazały się bardzo dobre. Zawodnicy ZAKSY poderwali się do walki i prowadzili nawet 20:16. W końcówce set był bardzo wyrównany. Kontrowersje wzbudziła piłka meczowa dla Skry. Sędzia wziął wideoweryfikację, żeby sprawdzić czy piłka przeszła po bloku. Ocenił, że nie, przyznał punkt Skrze i tym samym zakończył się mecz. Pomeczowa analiza komentatorów dowiodła, że sędzia popełnił błąd.

Mvp spotkania: Mariusz Wlazły

Składy drużyn:

PGE Skra Bełchatów: Uriarte, Conte, Wrona, Wlazły, Marechal, Kłos, Tille (L) oraz Piechocki (L), Lisinac, Brdović, Włodarczyk

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Zagumny, Kooy, Wiśniewski, Witczak, Loh, Gładyr, Zatorski (L) oraz Ruciak, Zapłacki, Nimir, Rejno