PlusLiga: Wygrana ZAKSY. MVP dla Pawła Zatorskiego

Po gorącym okresie reprezentacyjnym czas powrócić do PlusLigi. W pierwszym meczu nowego sezonu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w trzech setach pokonuje AZS Częstochowa. MVP spotkania wybrany został Paweł Zatorski.

Od punktowego ataku ze środka rozpoczyna Marcyniak – 1:0. Po bloku Chilko – 2:1. Na siatce zatrzymany Janeczek – 2:3.  Walkę na siatce wygrywa Marcyniak – 6:4. Na pierwszej przerwie technicznej jednym punktem prowadzi ZAKSA. Nieudana zagrywka Witczaka – 13:14. Blokowany Janeczek – 14:16. Z drugiej linii potężnie Kooy – 15:17.Punktowa zagrywka Chilko – 19:22. Autowa zagrywka De Amo, tym samym ZAKSA wygrywa pierwszą partię 21:25.

Ze środka Marcyniak – remis po 3. Autowy atak w kontrze Przybyły – 3:4. W kontrze skuteczny Chilko – 5:6. Na pierwszej przerwie podopieczni trenera Świderskiego mają dwupunktowy zapas. As serwisowy Pawła Zagumnego – 7:11. Na pojedyńczym bloku Kooy – 11:15.  Skutecznie Chilki – 13:18. Skutecznie Witczak – 16:23. Kaczyński psuje zagrywki i kolejny set dla ZAKSY – 18:25.

DOd dwupunktowgo prowadzenia rozpoczyna AZS – 2:0. Sytuacyjną piłkę wykorzystuje Witczak – 6:4. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzi AZS – 8:6. As serwisowy Niira – remis po 8. Po skosie Kooy – 10:11. Skutecznie w ataku Dominik Witczak – 14:15. W aut Szyura – 17:21. Przechodzącą piłkę wykorzystuje Chilko – 19:22. W antenkę atakuje Kaczyński i ZAKSA wygrywa trzeciego seta – 20:25.

AZS Częstochowa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (21:25; 18:25; 20:15)

AZS: De Amo, Marcyniak, Szymura, Janeczek, Przybyła, Chilko, Stańczak (L) oraz: Buczek, Napiórkowski, Kaczyński

ZAKSA: Zagumny, Kooy, Witczak, Wiśniewski, Gladyr, Lucas, Zatorski (L) oraz: Możdżonek, Abdel-Aziz

MVP: Paweł Zatorski