PL: Wyjazdowe zwycięstwo “Indyków” z Olsztyna

Początek spotkania zdecydowanie należał do przyjezdnych. W szeregach akademików skutecznie grał Daniel Pliński, a ze skrzydła wspomagał go Wojciech Włodarczyk. Olsztynianie szybko odskoczyli przeciwnikowi na cztery punkty (5:1). W zespole Bydgoszczy brakowało komunikacji oraz lidera, który wziąłby ciężar gry na swoje barki. AZS pewnie wygrał inauguracyjną partię do 18.

Druga odsłona wyglądała dokładnie tak samo jak set poprzedni. Indykpol już na wstępie wypracował sobie przewagę i kontrolował przebieg meczu. Dobrze funkcjonowała gra w ataku akademików, dzięki szybkiemu rozegraniu Pawła Woickiego. Na pochwałę zasługiwał również atakujący przyjezdnych Jan Hadrava, który do świetnej gry w ofensywie dokładał punktową zagrywkę. Podopieczni Andrei Gardiniego pewnie wygrali partię 25:16.

10 minutowa przerwa lepiej wpłynęła na gospodarzy, którzy zmobilizowani i skoncentrowani przystąpili do seta trzeciego. Skuteczniejszy na prawym skrzydle był Marcel Gromadowski, a ścianą nie do przejścia dla przyjezdnych był środkowy bydgoszczan Jan Nowakowski. Na pierwszym czasie Łuczniczka prowadziła 8:4. W końcówce utrzymywała się wyraźna przewaga graczy Piotra Makowskiego, w granicach 4-5 punktów. Ostatecznie set ten padł łupem bydgoszczan 25:19.

Czwartego i jak się później okazało ostatniego seta oba zespoły rozpoczęły od zaciętej gry. Gospodarze wyraźnie pobudzeni zwycięstwem w trzeciej odsłonie dotrzymywali kroku olsztynianom. Wyrównany wynik utrzymywał się do stanu 13:13. Następnie gracze Łuczniczki zaczęli się mylić w ataku, a AZS dołożył punkty z zagrywki. Dobre serwisy środkowego z Olsztyna Miłosza Zniszczoła pozwoliły odskoczyć gościom na siedem punktów (21:14). Do końca seta punkty zdobywali już tylko siatkarze z Warmii i Mazur. Po ataku Aleksandra Śliwki pewnie zwyciężyli 25:14 i cały mecz 3:1.

Łuczniczka Bydgoszcz – Indykpol AZS Olsztyn 1:3     (18:25, 16:25, 25:19, 14:25)

Łuczniczka: Katić, Szczurek, Gromadowski, Nowakowski, Yudin, Sacharewicz, Czunkiewicz (libero) oraz Rohnka, Filipiak, Sieńko, Bobrowski

Indykpol AZS: Śliwka, Woicki, Hadrava, Pliński, Włodarczyk, Zniszczoł, Żurek (libero) oraz Hidde, Palacios, Kochanowski

MVP: Jan Hadrava (Indykpol)