LŚ: Polacy przegrywają z Iranem

Czy Polacy zagrają w Final Six? Droga nadal otwarta jednak dzisiejsze spotkanie nie zadowala. W Teheranie ekipa Stephane Antigi przegrała  z Iranem 3:1.

Iran – Polska 3:1 (23:25, 25:16, 25:11, 25:19)

Spotkanie w Teheranie zdecydowanie można nazwać jednym z najgłośniejszych, dźwięk trąbek i głosów kibiców obecnych w hali z pewnością dodawały “mocy” irańskim siatkarzom. Mimo to Polacy pierwszy set zaczęli od wyrównanej walki – dobrej gry w której walka toczyła się punkt za punkt. Gra punkt za punkt toczyła się dłuższy czas i żadnej z drużyn nie udawało się wypracować kilku punktowej przewagi. Przy stanie 20:18 trener Polaków poprosił o czas w czasie którego uwagi przekazane przez szkoleniowca wpłynęły na dalszą część seta. Końcówka należała do polskiej ekipy która dzięki swojej dobrej grze i błędom popełnionym przez rywali wygrali seta 23:25.

Kolejna odsłona meczu wyglądała już zupełnie inaczej gospodarze rozdrażnieni porażką w pierwszym secie szybko osiągnęli kilku punktową przewagę. Kluczem do zwycięstwa okazała się zagrywka z którą zdecydowanie nie radzili sobie polscy przyjmujący. Set zakończył się wynikiem 25:16 dla gospodarzy.

Dwa pozostałe sety były już pokazem siły irańskich siatkarzy, którzy z każdą kolejną akcją zbierali coraz większą pewność siebie. Momentami odnosiło się wrażenie że polska reprezentacja kompletnie nie radzi sobie na boisku będąc jednocześnie tylko tłem dla rywali.

Mimo dobrego początku w czwartej serii i trzech punktów zdobytych na początku reszta seta i tak należała do reprezentacji Iranu. Siatkarze niesieni dopingiem kibiców szybko zakończyli to spotkanie wygrywając pewnie 29:19 a cały mecz kończąc wynikiem 3:1.

Rewanżowe spotkanie już w najbliższą niedzielę o 18:30.

Polska: Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Piotr Nowakowski, Karol Kłos, Mateusz Mika, Michał Winiarski, Paweł Zatorski (L) oraz Michał Ruciak, Łukasz Żygadło, Grzegorz Bociek, Rafał Buszek, Andrzej Wrona

Iran:  Shahram Mahmoudi, Saeid Mir Marouflakrani, Farhad Ghaemi, Mousavi Eraghi Seyed Mohammad, Mojtaba M. Mirzajanpour, Adel Gholami, Zarif Ahangaran V. Farhad (L) oraz Mehdi Mahdavi, Armin Tashakori, Pourya Damnabi