Pomarańczowi w finale Enea Cup 2014

Pierwszy półfinał Pucharu Polski rozpoczyna Łasko skutecznym atakiem 0:1. Konarski przełamuje blok i wygrywa dłuższą wymianę 1:1. Punktowa zagrywka Pajenka 2:6. Łasko bije po rękach rzeszowskiego bloku 4:8. Kubiak nie do zatrzymania w kontrze 4:11. Blok Asseco 5:13. Druga przerwa techniczna 7:16. Dynamiczny atak Achrema 11:20. Piłka setowa dla Pomarańczowych 24:13 – Łasko trafia w boisko. Pierwszego seta kończy Kubiak 25:14.

Łasko atakuje z prawego skrzydła 0:1. Ignaczak ustrzelony serwisem przez Kubiaka 1:3. W ataku myli się Nowakowski 3:6. Kiwa z drugiej piłki Masny 5:8. Łasko blokuje Konarskiego 7:11. Blok-aut po ataku Achrema 12:14. Kubiak doprowadza do drugiej przerwy technicznej 13:16. Łasko zatrzymany przez Konarskiego 15:17. Penczev uruchomiony na skrzydle 20:22. Łasko nieomylny w ataku 23:24. Drugi set również dla Jastrzębskiego 25:23.

Lotman myli się w ataku 0:1. Dobra zagrywka Masnego 0:2. Po prostej poprawia atak Lotman 1:2. Penczev popełnia błąd 2:6. Rzeszowianie nie przyjmują zagrywki Pajenka 2:8. Piłkę przechodzącą kończy Gierczyński 3:12. Grzyb punktuje na środku 7:14. Łasko doprowadza do drugiej przerwy technicznej 9:16. Fenomenalna gra jastrzębian w obronie, Łasko w dynamicznym ataku 12:20. As Malinowskiego 13:22. Serwis Grzyba nie do obrony 17:23. Łasko kończy mecz 25:20. Jastrzębski Węgiel pierwszym finalistą.
Asseco Resovia Rzeszów  – Jastrzębski Węgiel  0:3 (14:25,  23:25, 20:25)

MVP: Michał Kubiak

Asseco Resovia Rzeszów: Konarski, Grzyb, Nowakowski, Tichacek, Achrem, Veres i Ignaczak (l) oraz Drzyzga, Schops, Lotman
Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Czarnowski, Kubiak i Wojtaszek (l) oraz Malinowski, Bontje, Marechal, Filippov