Kwal. do ME 2015: Tie-break dla Słowenii

Przed nami długo oczekiwany  sezon reprezentacyjny. We Wrocławiu rozpoczyna się właśnie turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy 2015. Na inaugurację Macedonia zmierzy się ze Słowenią.

Mecz rozpoczyna się od zepsutej zagrywki Macedonii 0:1. Punktowy blok Słowenii, zatrzymany Milev 0:2. Gasparini plasuje w siatkę 1:3. Pajenk atakuje ze środka w aut i mamy remis 4:4. Gasparini punktuje serwisem 4:6. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzi reprezentacja Słowenii 7:8. Urnaut zatrzymany i prowadzenie obejmuje Macedonia 10:8.  Po prostej punktuje Gasparini 10:12. Druga przerwa techniczna przy stanie 15:16. Pajenk czujnie na środku 16:19. Z drugiej linii atakuje Cebulj 16:22. Piłka setowa 17:24. Słoweńcy górą w pierwszej odsłonie 18:25.

Pierwszy punkt zdobywa reprezentacja Macedonii 1:0. Z krótkiej bije Koncilja 1:1. Gjorgiev w kontrze atakuje po skosie 4:2. As Gjorgieva 6:3. Pierwsza przerwa techniczna 8:5. Skuteczny Urnaut na prawym skrzydle 9:7. Gjorgiev przełamuje blok rywali 14:12. Blok Josifova 16:13. Macedończycy nadal dyktują warunki 20:13. Punkt z zagrywki zdobywa Gasparini 23:18. W drugiej odsłonie lepsza reprezentacja Macedonii 25:18 – skuteczny atak Mileva.

Koncilja zablokowany na środku 1:1. Z piłki sytuacyjnej zdobywa punkt na skrzydle Gasparini 2:2. W pomarańczowe pole trafia Milev 5:4. Pajenk zdobywa asa 5:6. Koncilja i Gasparini punktują blokiem 7:8. Dynamiczne zbicie Gaspariniego 14:10. Druga przerwa techniczna 16:11. Nie do przyjęcia zagrywka Mileva 19:12. Ljaftov popełnia błąd 22:15. Macedończycy ponownie lepsi 25:19.

Czwarta partia zaczyna się od ataku z prawej strony Gaspariniego 0:1. Po bloku bije Ljaftov 1:1. Cebulj wykorzystuje piłkę przechodzącą 1:3. Do prostej obraca piłkę Gjorgiev 2:4. Pajenk nieomylny na środku 4:7. Słoweńcy prowadzą na pierwszej przerwie technicznej 5:8. Gasparini nie do zablokowania 8:11. Obie ekipy schodzą na drugą przerwę techniczną 8:16. Urnaut ustrzelony zagrywką 12:18. Reprezentacja Słowenii doprowadza do tie-breaka 16:25.

Gjorgiev zablokowany 0:1. Gjorgiev rehabilituje się w ataku 1:1. Macedończycy nie radzą sobie z blokiem przeciwników 3:5. Zmiana stron przy znacznym prowadzeniu Słoweńców 3:8. Piłka meczowa 7:14 – skuteczny Cebulj. Piątego seta reprezentacja Słowenii wygrywa 15:8.

Macedonia – Słowenia  2:3 (18:25, 25:18, 25:19, 16:25,  8:15)

Macedonia: Josifov, Gjorgiev, Milev, Despotovski, Nikolov, Karanovikj i Mihailov (L)

Słowenia:  Pajenk, Gasparini, Vincic, Koncilja, Urnaut,  Cebulj i Kovacic (L)