FF LM: Szczecińskie derby Turcji dla Eczacibasi

Spotkanie lepiej rozpoczynają zawodniczki Eczacibasi. Furst z obiegnięcia (3:7). Vasileva atakuje w aut i na pierwszej przerwie technicznej prowadzi Vitra Stambuł (3:8). Larson z przechodzącej. Czas dla trenera Guidettiego (5:11). Sheilla z drugiej linii. Sonsirma zatrzymana przez Poljak. Druga przerw3a techniczna, na której prowadzą siatkarki Eczacibasi Vitra (10:16). De la Cruz skutecznie ze skrzydła. W dalszym ciągu przewagę utrzymuje Vitra Stambuł. O drugi czas prosi Giudetti. Pierwszego set wygrywają zawodniczki Eczacibasi.

W drugim secie to zawodniczki Vakifbanku dominowały. De la Cruz nie radziła sobie w przyjęciu. Rasić kończyła atak za atakiem. Koniec końców drugi set stosunkiem 25:16 wygrał zespół prowadzony przez Guidettiego.

Trzeci set należał bez wątpienia do Eczacibasi. Prym w ataku wiodła Larson. Poskutkowało to wygraniem partii numer trzy.

Idąc za ciosem w poprzednim secie, tak i w tym pierwszoplanową rolę wiodła Larson. Rywalki nie były w stanie odrobić przewagi zawodniczek Vitra Stambuł. Mecz zakończył się atakiem Furst.

VakifBank Stambuł – Eczacibasi Vitra Stambuł 1:3 (22:25, 25:16, 22:25, 22:25)

VakifBank: Sonsirma, Castro, Vasileva, de Kruijf, Rasic, Aydemir, Karadayi (libero) oraz Akin, Onal, Costagrande
Eczacibasi: De la Cruz, Karakoyun, Larson-Burbach, Furst, Demir, Poljak, Kuzubasioglu (libero) oraz Ercan, Ozdemir, Yilmaz