LŚ: Brazylia górą w meczu z Polakami

W kolejnej odsłonie tegorocznej edycji Ligi Światowej reprezentacja Brazylii nie pozostawiła złudzeń Polakom wygrywając mecz w trzech setach.

Pierwsza partia spotkania to dobry początek Biało – Czerwonych. Dobra gra polskich siatkarzy nie trwała jednak zbyt długo. Końcówka tego seta to przede wszystkim błędy własne w naszych szeregach i łatwe oddanie punktów rywalom,  które wpłynęły na zwycięstwo Canarinhos 25:19.

Dwie kolejne partie należały już do gospodarzy. Szybko wypracowane przewagi punktowe sprawiły, że polskiej ekipie ciężko było odrobić straty i zmienić losy tego spotkania. Mimo chwilowych szans na wyrównanie w drugim secie końcówka należała jednak do ekipy Bernardo Rezende ,która nie pozwoliła na szaleństwa po polskiej stronie boiska. Druga partia zakończyła się wynikiem 28:26 dla Kanarków.

Trzecia i ostatnia odsłona tego spotkania to postawienie kropki nad i gospodarzy. Podobnie jak w partii poprzedniej szybkie wypracowanie przewagi punktowej doprowadziło do zwycięstwa w tym secie 25:20 i całym meczu 3:0.

Przypomnijmy, że tegoroczny Final Six Ligi Światowej odbędzie się w Krakowie w dniach 13-17 lipca. Oznacza to, że reprezentacja Stephane Antigi jako gospodarze ma zapewniony udział w finale. Jednocześnie zwycięstwo Brazylii nad Polakami przybliżyło Canarinhos do pojawienia się w Krakowie.

Brazylia – Polska 3:0 (25:19, 28:26, 25:20)

Brazylia: Bruno, Wallace, Lucas, Mauricio Souza, Lucarelli, Mauricio Borges, Tiago Brendle (L) – William Arjona, Evandro Guerre

Polska: Łomacz, Kurek, Kłos, Bieniek, Buszek, Kubiak, Zatorski (l) – Konarski, Możdżonek;