MŚ, gr.C: Szybka wygrana Kanady

Kanadyjczycy potrzebowali tylko trzech setów, by wygrać w ERGO ARENA z Chinami.

Początek spotkania to trzypunktowa przewaga Kanadyjczyków.  Podopieczni trenera Hoaga długo nie utrzymali wysokiego prowadzenia – 7:6.  Punktowy blok Perrina – remis po 8. W sami środek boiska kiwa Soonias – 13:12. Skutecznie Duff – 16:14. Yuan z prawego skrzydła – 22:23. Pierwsza partia kończy się na przewagi – 26:24.

Druga partia rozpoczyna się od dwupunktowego prowadzenia Chin – 1:3.  Przechodzącą piłkę wykorzystuje Cui – 5:7.  Potężnie ze środka Liang i na pierwszej przerwie Chiny prowadzą 6:8.  Tuż za blok kiwa Yuan – 7:10. Z lewego skrzydła punktuje Perrin – 8:10. Dwukrotnie na zagrywce punktuje Yuan – 8:12. Punktowa zagrywka Cui sprawia, ze Chiny mają trzypunktowe prowadzenie, czas dl trenera Hoaga – 15:18. As serwisowy Nicolasa Hoag – 20:18.  W kontrze kiwa Yuan – 23:22. W ataku myli się Winters – remis po 24. Bez bloku w aut Yuan – 27:25.

Trzeci set to wyrównana walka, punkt za punkt – remis po 4. Siatki dotykają Chińczycy i Kanada obejmuje dwupunktowe prowadzenie – 6:4.  Na pierwszej przerwie technicznej prowadzi Kanada – 8:4. W sam środek boiska kiwa Duff – 10:5. W antenkę atakuje Kou – 12:7. Czujnie w bloku Simac  – 13:7. Skuteczny ze środka Geng – 14:9. As serwisowy Perrina sprowadza nas na drugą przerwę techniczną – 16:10. Nad blokiem w sam narożnik boiska atakuje Kou – 17:11. Kanadyjczycy dotykają siatkę – 22:16. Ze środka w kontrze Simac i reprezentacja Kanady wygrywa w ERGO ARENA – 25:17.

KANADA – CHINY  3:0 (26:24; 27:25; 25:17)

Kanada: Sanders, Perrin, Duff,  Soonias, Simac, Hoag, Lewis (L) oraz: Schneider, Van Lankvelt, Winters

Chiny: Yuan, Liang, hong, Cui, Jiao, Geng, Ren (L) oraz: Kou