MŚ gr D: Iran pokonuje Portoryko

Od trzypunktowego prowadzenia rozpoczynają Irańczycy (6:2). Portorykańczycy nie kończą ataków. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzą Irańczycy (8:2). Portorykańczycy popełniają błędy (10:5). Czas dla trenera Davida Alemana (12:5). Portoryko atakuje ze skrzydła zdobywając kolejny punkt do swojej kolekcji (13:6). Goas atakuje w aut i na drugiej przerwie technicznej prowadzi Iran (16:8). Mirzajanpour punktuje. Mahmoudi ze skrzydła (18:11). Muniz blokuje Iran (19:13). Portoryko popełnia błedy. Po prostej bez bloku w aut atakują Irańczycy. Roman z krótkiej (24:17). Iran kończy pierwszą partię (25:17).

Drugiego seta zespoły zaczynają od wyrównanej gry po obu stronach siatki (5:5). Minimalnei lepsi na pierwszej przerwie technicznej okazują się być zawodnicy Slobodana Kovaca (8:7). Torres ze skrzydła wyrównuje stan gry, po 8. Cruz pojawia się na boisku. Portoryko nie kończy swoich ataków. Na prowadzeniu Iran (14:11). Zawodnicy z Portoryko próbują wyrownać stan gry, atakuje Torres (21:18). Chwilę potem na tablicy wyników pojawia się wynik (23:20). Czas dla Slobodana Kovaca. Muniz serwuje w aut. Iran wygrywa drugą partię (25:22).

Trzeci set lepiej rozpoczyna się dla ekipy z Iranu, Portoryko stara się dorównać, ale ekipa prowadzona przez Davida Alemana nie radzi sobie w podstawowych elementach siatkarskiego rzemiosła. Na drugiej przerwie technicznej lepsi Iraańczycy (16:10). Morales w miejsce Torresa. Chwilę potem na tablicy wyników pojawia się wynik (21:12). Partię wygrywa Iran i cały mecz 3:0.

Iran – Portoryko 3:0 (25:17, 25:22, 25:14)

Składy drużyn:

Iran: Mahmoudi, Marouflakrani, Ghaemi, Mousavi, Mirzajanpour, Mahdavi, Tashakori, Alizadeh (l)

Portoryko:Rivera Jose, Goas, Muniz, Cruz, Torres, Roman, Rivera Jackson, Del Valle (l) oraz Cruz