PL: Dwa punkty Espadonu

Espadon wyrwał Łuczniczce dwa punkty, wygrywając mecz po tie-breaku. Spotkanie zaczęło się źle dla gospodarzy, którzy najpierw zostali sprawdzeni w przyjęciu, po czym nie mogli poradzić sobie w ataku. Nokautujący wynik partii otwarcia nie załamał Szczecina, który drugiego seta nie zaczął dobrze – 2:7. Sytuacja się zaczęła zmieniać, gdy serwisem zapunktował Kluth oraz Gawryszewski, a na siatce czujny był Duff. Z każdą kolejną minutą, poprawiał skuteczność atakujący, co w rezultacie dało 1:1 w meczu.

Po dwóch kolejnych setach okazało się, że o zwycięstwie zadecyduje tie-break, który lepiej otworzyli gospodarze – 5:2. Ataki Filipiaka zniwelowały nieco straty, jednak później sprawy w swoje ręce wziął Ruciak, punktując w polu zagrywki oraz ataku. Espadon pokonując Bydgoszcz 3:2, zapisał na swoje konto dwa punkty, goście natomiast wywieźli jedno oczko.

MVP: Bartłomiej Kluth

Espadon Szczecin – Łuczniczka Bydgoszcz 3:2 (14:25, 25:19, 20:25, 25:20, 15:11)

Espadon: Duff (6), Malinowski (1), Wika (12), Tervaportti (3), Gawryszewski (12), Menzel (4), Murek (libro) oraz Kluth (23), Kowalski, Mihułka (libero), Jaskuła (libero)
Łuczniczka: Ananiew (20), Goas (4), Jurkiewicz (12), Gryc (7), Batagim (6), Szalacha (7), Kowalski (libero) oraz Bobrowski, Rohnka, Filipiak (16)