Play off: ZAKSA dopełniła formalności

ZAdepoKSA

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w ćwierćfinale play off mierzyła się z ósmą drużyną w tabeli, Ślepskiem Malow Suwałki. Po zwycięstwie we własnej hali, kędzierzynianie w roli bezwzględnego faworyta pojechali do Suwałk na rewanż. Ambitnie grający cały sezon zawodnicy trenera Kowala, również przed Zaksą się „nie położyli”, prowadząc grę na dobrym poziomie.

W porównaniu z ostatnimi spotkaniami Nikola Grbić dokonał niewielkiej zmiany w wyjściowym składzie, jednak takiej, do której fani ZAKSY zdążyli się już przyzwyczaić – na środku siatki w miejsce Davida Smitha zameldował się Krzysztof Rejno.
Kędzierzynianie, tak jak u siebie, również w Suwałkach, w pierwszej partii musieli uznać wyższość rywali. Tym razem jednak grając na całkiem niezłym poziomie, Zaksa miała niemoc w ataku, zaś Ślepsk uruchomił bardzo dobrą zagrywkę.
Kolejne trzy sety mimo, że wyrównane i momentami zacięte, wygrali kędzierzynianie, kończąc rywalizację ćwierćfinałową w dwóch meczach.

Grupa Azoty Zaksa w półfinale zmierzy się ze Skrą, która wyeliminowała Resovię również w dwóch meczach.

MVP: Benjamin Toniutti

Ślepsk Malow Suwałki – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:20, 20:25, 21:25, 21:25)
Stan rywalizacji (do 2 wygranych): 2-0 dla ZAKSY

Ślepsk: Waliński (6), Klinkenberg (16), Bołądź (16), Takvam (9), Sapiński (10), Tuaniga (2), Czunkiewicz (libero) oraz Szwaradzki, Warda, Kaczorowski (1), Rousseaux (1), Rudzewicz (1)
ZAKSA: Kaczmarek (21), Kochanowski (11), Rejno (1), Toniutti, Śliwka (12), Semeniuk (18), Zatorski (libero) oraz Kluth (1), Prokopczuk, Smith (6)

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply