PlusLiga: Hit kolejki dla Trefla

Hit 11 kolejki PlusLigi zakończył się w tie-breaku. LOTOS Trefl Gdańsk pokonał Asseco Resovię Rzeszów.

Od autowego ataku rozpoczyna Troy- 0:1. Po skosie Mika – 1:1. Ze środka Holmes – remis po 2. As serwisowy Mateusza Miki – 4:2. Na pojedynczym bloku Schops – 6:4. Resovia bardzo ofiarnie w obronie, jednak to nie wystarcza. Kolejna akcja pada łupem gdańszczan – 7:4. Skuteczna kontra gdańszczan sprowadza nas na pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu Trefla 8:4. Przez potrójny blok przedziera się Buszek – 9:5. Ponownie ze skrzydła punktuje Mika, czas dla trenera Kowala- 13:7. Autowa zagrywka Pencheva – 15:9.Na drugiej przerwie technicznej LOTOS Trefl prowadzi 16:10. Podwójny blok obija Schops – 16:11. Po stronie Trefla punktuje Troy – 17:12.Na siatce zablokowany Wojtek Grzyb – 17:14. W kolejnej akcji już bez problemu punktuje Grzyb – 18:14. Bardzo ofiarnie w obronie rzeszowianie za darmo przebijają na drugą stronę gdańszczanie tego nie wykorzystują, w ataku myli sie Mika – 18:16, czas dla Trefla. Blok-aut po ataku Troy’a – 20:17. Nieporozumienie po stronie Asseco Resovii – 21:17, czas dla trenera Kowala. Potrójny punktowy blok rzeszowian – 21:18.  Ze środka Grzyb – 23:19. Na skrzydle zatrzymany Rafal Buszek – 24:19.  Autowa zagrywka Tichacka kończy pierwszą partię wynikiem 25:20.

Ofiarnie w obronie Piotr Gacek, jednak mimo wszystko w kontrze punktują goście -1:2 Przy czteropunktowym prowadzeniu Asseco Resovii trener Anastasi prosi o czas. Po bloku Schops – 2:6. Ze skrzydła w kontrze Schwarz – 3:6. Przechodzącą piłę wykorzystuje Fabian Drzyzga, na pierwszej przerwie techniczej podopieczni trenera Kowala prowadza 4:8. Ze skrzydła po skosie Mateusz Mika – 5:8. Ze środka Bartek Gawryszewski – 6:9. Blok-aut po ataku Miki – 7:10. W kontrze zatrzymany Schops – 9:12. Trzy razy ze skrzydła atakuje Penchev, dwa razy zablokowany, podczas trzeciej próby ataku wybija piłę w aut. Rzeszowianie proszą o challenge, decyzja zostaje podtrzymana – 11:13.  Gacek nie przyjmuje zagrywki Drzyzgi, druga przerwa techniczna 11:16. Po przerwie ze środka Wojtek Grzyb – 12:16.  Punktowy blok Bartka Gawryszewskiego – 14:17. Na pojedynczym bloku Buszek – 14:18. Bez bloku w aut Mateusz Mika – 14:19.  Punktowy blok Sławka Stolca – 17:20, czas dla gości. Ze skrzydła Sławek Stolc – 18:21.  Na podwójnym bloku Schops -19:23. Na potrójnym bloku kończy Schops – 20:24.  W kontrze skutecznie Mateusz Mika, o czas prosi trener Andrzej Kowal (22:24). Zeta kończy Schops – 22:25.

Długą akcję wygrywa Resovia – 1:1. Na skrzydle zatrzymany Mika – 1:2. Na skrzydle blokowany Rafał Buszek – 3:3.  Bardzo długą akcję wygrywają gdańszczanie – remis po 4. W siatkę atakuje Lotman – 5:4. Kolejna długa akcja dla LOTOSU, tym razem skutecznie Mika – 7:5. Autowa zagrywka Nowakowskiego sprowadza nas na pierwszą przerwę techniczną – 8:6. Resovia dotyka górnej taśmy – 9:6. Na skrzydle zatrzymany Lotman – 10:6. Nieczysto przyjmuje Ivović – 15:9. Na drugiej przerwie technicznej LOTOS prowadzi 16:10. W aut bez bloku atakuje Rafał Buszek – 17:10, czas dla Asseco Resovii. Psuje zagrywkę Piotr Nowakowski – 19:12. Dłuższą akcję ze skrzydła kończy Konarski – 19:13. Po taśmie w aut Mateusz Mika -20:14. Ze środka Gawryszewski – 21:14. Potężnym atakiem ze środka odpowiada Dawid Dryja – 21:15.  Festiwal popsutych zagrywek doprowadza do piłki setowej – 24:16. Potrójny blok gdańszczan kończy trzecią partię wynikiem 25:16.

Od asa serwisowego rozpoczyna seta Falaschi – 1:0. Ze skrzydła Troy – 3:1. Ofiarnie w obronie Piotr Gacek, jednak nie przekłada się to na punkt dla żółto-czarnych – 3:3. Punktowy potrójny blok gdańszczan – 5:3. W środek boiska kiwa Buszek – 5:3. Ręce blokujących obija Schwarz – 6:4. Na pierwszą przerwę techniczna sprowadza nas punktowy atak Troy’a – 8:7. Holmes blokuje Gawryszewskiego – 8:9. Dłuższą akcję kończy Schops – 9:11. Ze skrzydła Rafał Buszek, o czas prosi trener Anastasi – 9:13. Potężnie ze skrzydła Buszek – 9:14. Blokowany Mateusz Mika – 9:15. Na drugiej przerwie technicznej Resovia prowadzi 9:16. Podczas przyjęcia przez palce ucieka piłka Stolcowi – 9:17, czas dla LOTOSU. Potrójny blok zatrzymuje Mateusza Mikę -9:19.  Długą akcję kończy Stolc – 11:19. Ze skrzydła Buszek – 11:20.  Kolejny punktowy atak Stolca – 12:20. Punktowy blok gości – 12:22.  Na skrzydle zapunktował Schulz – 13:22. Po prostej Damian Schulz – 14:23. Blok na Mice kończy seta 14:25.

Schwarz nie przyjmuje zagrywki – 1:2. Ze skrzydła melduje się Mateusz Mika – remis po 2. Rzeszowianie dotykają siatki – 3:3. W aut zagrywa Buszek – po 4.  Ponownie w tym secie Schwarz nie przyjmuje zagrywki – 4:6. Na skrzydle przypomniał o sobie Troy – 5:7. Po bloku Schops – 5:8. Z pipe’a Mika – 6:8. Punktowa zagrywka Troy’a – 7: 8, czas dla Resovii. Nad blokiem Schops – 7:9. Ze środka Wojtek Grzyb – 8:9.  Żółtą kartkę otrzymał Fabian Drzyzga – 10:11.  Ze środka Gawryszewski – po 11.  Przy stanie 11:13 o czas prosi Andrea Anastasi. Ze środka Gawryszewski – 12:13. Na skrzydle zablokowany Schops – po 13, czas dla Resovii. Zagrywkę psuje Nowakowski – 14:14.  Z pipe’a Mika – po 15. As serwisowy Troy’a! – 16:15. LOTOS Trefl Gdańsk wygrywa tie-breaka!

LOTOS: Grzyb, Falaschi, Schwarz, Gawryszewski, Troy, Mika, Gacek (L) oraz: Czunkiewicz, Stolc, Stępień, Ratajczak, Schulz,

Resovia: Nowakowski, Schops, Drzyzga, Buszek, Holmes, Penchev, Ignaczak (L) oraz: Konarski, Tichacek, Dryja, Lotman,

LOTOS Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów (25:20;  22:25; 25:16; 14:25; 17:15)

MVP: Murphy Troy