MHJW: W meczu otwarcia lepsi Rosjanie

Początek spotkania należy do Chin (3:1). Rosjanie doprowadzają do remisu (3:3). Pavlov atakuje ze skrzydła, na tablicy wyników jeszcze przed przerwą techniczną remis (5:5). Chińczycy wychodzą na prowadzenie. Minimalnie lepsi na pierwszej przerwie technicznej okazują się być podopieczni trenera Xie (8:5). Spiridonov po skosie (9:9).  Chińczycy nie radzą sobie z zagrywką Muserkiego. Blok reprezentacji Chin na Rosjanach (14:13). Na drugiej przerwie technicznej lepsi okazują się być Rosjanie (15:16). Po czasie gra toczy się dalej. Czas dla trenera reprezentacji Chin (15:18). Yuan atakuje po prostej. Rosjanie odskakują na trzy punkty przewagi (17:20). Podwójny blok Chin na Rosji. Długą akcję wygrywają Chińczycy (20:22). Na tablicy wyników pojawia się remis po 24. Druga przerwa dla szkoleniowca reprezentacji Rosji Andrieja Voronkova. Pierwszy set dla Rosjan (24:26).

Od wyrównanej gry po obu stronach siatki rozpoczął się drugi set (3:2). Chińczycy dzięki skutecznej grze prowadzą (5:3). Rosjanie nie radzą sobie z wyprowadzeniem ataku. Na pierwszej przerwie technicznej lepsi okazują się być Chińczycy (8:5). Chuny nie przyjmują zagrywki Savina. Gra toczy się dalej. Sluteczny atak Pavlova (11:10). Yuan omija blok rywali. Czas dla trenera Xie. Na drugiej przerwie technicznej lepsi okazują się być Rosjanie (14:16). Skiteczny atak Rosjan.  Nieporozumienie po stronie Sbornej.   Chiny odrabiają straty (19:20). Czas dla trenera Rosjan.  Po stronie Rosjan pojawia się Moroz.  Savin skutecznie (21:24). Rosjanie wygrywają drugiego seta.

Trzecia partia spotkania rozpoczęła się od prowadzenia Rosjan (1:2). Potrójny blok Rosjan (5:5).   Pierwsza przerwa techniczna, prowadzenie Chin (8:7).  Podwójny blok Rosjan (9:9). Przez środek Muserskiy (11:11).  Podwójny blok Muserskiyego i Savina. Czas dla Chin (11:13). Rosjanie wychodzą na prowadzenie (11:16).  Kolejny punkt dla Rosji (14:19). Chińczycy grają przez środek. Kou zablokowany (16:23). Czas dla trenera Xie. As serwisowy Savina. Rosjanie wygrywają trzeciego seta i cały mecz.

Chiny – Rosja 0:1 (24:26, 21:25, 17:25).