MŚ, gr. F: Łatwa wygrana Niemców

Niemcy rozegrali bardzo dobre spotkanie. Już od samego początku kontrowali grę. Na pierwszą przerwę techniczną schodzili z trzypunktowym prowadzeniem. Chińczycy popełniali dużo błędów, a Denis Kaliberda i Gyorgy Grozer bezlitośnie to wykorzystywali. Niemcy wypracowali siedmiopunktową przewagę (12:5). Do końca seta kontrowali grę. Partia zakończyła się wynikiem 25:19. W dwóch następnych setach siatkarze z Chin wciąż nie potrafili dogonić rywala. Niemcy skutecznie atakowali.  Drugiego seta wygrali do 22, a trzeciego do 17. Choć rywal nie postawił wysoko poprzeczki trzeba przyznać, że Niemcy pokazali się z dobrej strony w tym spotkaniu.

Niemcy 3:0 Chiny (25:19, 25:22, 25:17)

Składy drużyn:
Niemcy: Grozer (17), Schwarz (10), Bohme (8), Kaliberda (7), Gunthor (7), Kampa (5), Steuerwald (libero) oraz Schops, Westphal (2), Kuhner (1) i Broshog
Chiny: Weijun Zhong (10), Zhi Yuan (9), Daoshuai Ji (6), Xin Geng (5), Chunlong Liang (2), Shuai Jiao (1), Fanwei Kong (libero) oraz Qi Ren (libero), Runming Li i Zhichao Kou (2)